• Technik ekonomista

• 1. Informacje podstawowe:

Nauka trwa 5 lat i obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe - przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie z wykorzystaniem komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem biznesowym.

2. Jak wygląda praca ekonomisty?

Jako absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik ekonomista będziesz przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) prowadzenia własnej działalności gospodarczej, w tym biznesu internetowego;

2) pracy biurowej w międzynarodowych korporacjach;

3) pracy w agencjach reklamowy i marketingowych;

3) pracy w sekretariatach urzędów, szkół, firm produkcyjnych;

5) pracy w handlu (sklepy detaliczne, galerie handlowe);

6) pracy w banku.

Technik ekonomista to zawód dający Ci szerokie możliwości. Można uzyskać pracę wszędzie tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza oraz w jednostkach budżetowych i finansowych. Ukończenie Technikum Ekonomicznego może też być  również przepustką do nauki na uczelniach wyższych czy  kariery naukowej, ponieważ ekonomia to jedna z najważniejszych współczesnych nauk.

3. Na czym opiera się podstawowe wykształcenie zdobyte na kierunku technik ekonomista?

Aby zdobyć tytuł technika ekonomisty trzeba zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Są to:

EKA.04 Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej – trzecia klasa

EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych – styczeń -  piąta klasa

• 4. Jak wyglądają zajęcia w klasie?

Zawód ekonomisty to przede wszystkim umiejętność:

• organizacji pracy,
          • obsługi sprzętu biurowego
          • obsługi programów komputerowych używanych w sekretariatach czy też biurach -

Uczniowie uczą się  i pracują na Pakiecie Office oraz na programach księgowych firmy INSert.

Są to następujące programy:

• Subiekt – program do obsługi magazynu;
          • Rewizor – program do prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwie;
          • Gratyfikant – program kadrowo – płacowy;
          • Rachmistrz – program do prowadzenia rachunkowości w małych i średnich firmach

Poza zajęciami w szkole uczniowie  Technikum Ekonomicznego z sukcesami biorą udział w następujących konkursach:

•  Wirtualny Manager
          •  Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie;
          •  Olimpiada Ekonomiczna;
          •  Konkursy i Turnieje Powiatowe;
          •  Rozgrywki Biznesowe,
          •  Lekcje z ZUS: projekt realizowany we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
          •  Cykliczne spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta.

Nasza szkoła ma podpisane umowy partnerskie dotyczące praktyk uczniowskich z następującymi instytucjami i firmami z naszego regionu:

- Urząd Miasta i Gminy w Libiążu,

- Urząd Skarbowy w Chrzanowie,

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie,

- Firma Logistyczna Raben w Sosnowcu,

- Tauron Wydobycie - Zakład Górniczy Janina.

Istnieje także możliwość zorganizowania praktyki w innych firmach.

5 Wyjazdy i wizyty zawodoznawcze

Tradycją naszej szkoły są liczne wyjazdy zawodoznawcze, mające przybliżyć specyfikę wybranego przez ucznia zawodu. W przypadku Technikum Ekonomicznego są do wyjazdy:

- do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie;

- do Urzędów Wojewódzkich w Krakowie i Katowicach;

- na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie;

- do Sądów Rejonowych i Okręgowych, w Chrzanowie, Katowicach i Krakowie

- na Targi Pracy i Praktyk Absolwent Talent Days w Katowicach i Krakowie;

• Lista galerii

• Zespół Szkół w Libiążu
      • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
      • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland