• Technik organizacji turystyki

• 1. Informacje podstawowe

Nauka trwa 5 lat i obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe - przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

W ramach kierunku uczniowie uczęszczają na zajęcia z języka obcego na poziomie rozszerzonym.

2. Jak wygląda praca technika organizacji turystyki?

Technik organizacji turystyki to specjalista organizacji imprez i usług turystycznych. To bardzo często moderator nowych produktów turystycznych, animator czasu wolnego.

Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do podjęcia pracy w biurach podróży, hotelach, organizacjach zajmujących się szeroko rozumiana turystyki na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Praca w branży turystycznej uchodzi za najbardziej inspirującą ze wszystkich branż usługowych w skali globalnej. W obliczu dzisiejszej pandemii przeżywa ogromne trudności, ale to tylko uświadamia, jak bardzo wielu ludzi pracuje właśnie w tym sektorze gospodarki. Problemy zdrowotne w skali globalnej się skończą i dla turystyki znów nastaną bardzo dobre czasy ze wszystkimi zdobyczami technicznymi, które obecnie się tworzy. Dzisiejsze zwiedzanie i podróżowanie wirtualnie nie zastąpi nam prawdziwych doznań, które doświadczamy w realnym życiu.

3. Na czym opiera się podstawowe wykształcenie zdobyte na kierunku technik organizacji turystyki?

Aby zdobyć tytuł technika organizacji turystyki trzeba zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Są to:

HGT.07 Przygotowanie imprez i usług turystycznych - egzamin z tej kwalifikacji odbywa się klasie trzeciej

HGT.08 Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych - egzamin z tej kwalifikacji odbywa się w klasie piątej

• 4. Jak wyglądają zajęcia w klasie?

W ramach zajęć szkolnych przyszli technicy organizacji turystycznej uczą się min:

• Programowanie imprez turystycznych
          • Kalkulowanie kosztów imprez turystycznych
          • Wypełniania dokumentacji związanej z zamawianiem, sprzedażą imprez turystycznych
          • Promowanie produktów turystycznych
          • W ramach specjalizacji - poznawanie warsztatu pracy: pilota, przewodnika, animatora czasu wolnego

• Lista galerii

• Zespół Szkół w Libiążu
      • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
      • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland